DA, PENTRU FAMILIA TRADIȚIONALĂ

01-10-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

În zilele de 6 și 7 octombrie 2018, românii sunt chemați să își exprime, prin consultare în cadrul Referendumului, opinia privind modificarea Constituției României în ceea ce privește definirea căsătoriei ca ”uniune liber consimțită dintre un bărbat și o femeie”.

Găsim în spațiul media și nu numai diverse păreri și opinii, exprimate mai mult sau mai puțin decent, ceea ce denotă nu doar necesitate, ci și oportunitatea acestei consultări populare. Este pentru prima dată când un astfel de eveniment este organizat în urma unei inițiative cetățenești, și asta pentru că este într-adevăr o problemă de conștiință a neamului nostru.

Este de prisos și să prezentăm argumentele pentru votul favorabil la acest referendum, dar și să combatem afirmațiile exprimate împotriva participării la acesta. Dar prezența este necesară și rezultatul final va mărturisi despre cât și cum mai supraviețuiește conștiința națională!

De aceea ieșim la vot și spunem DA familiei tradiționale!