Copiii grupului de cateheza al parohiei noastre, in pelerinaj la manastirile din Prahova si Arges

21-08-2014 | Categorie: Ultimele noutăți

20 de copii din parohia noastra, care urmeaza cursurile catehetice organizate in cadrul bisericii, au participat la un pelerinaj cultural-educativ si recreativ, organizat in perioada 18 – 19 august 2014 la manastirile din judetele Prahova si Arges. Grupul a fost insotit de parintele diacon Narcis Guiu si de domnisoara Laura Achim, asistent social in cadrul parohiei noastre.
 

Copii participanti au vizitat manastirile Sinaia si Caraiman din judetul Prahova, cetatea Rasnov si Castelul Bran din judetul Brasov, dar si manastirile Dragoslavele, Namaesti si Curtea de Arges din judetul Arges. Pelerinajul de doua zile a fost oferit de parohia noastra copiilor care in fiecare duminica participa la programul de cateheza organizat in biserica si care, incepand cu data de 1 septembrie 2014, va fi diversificat, oferind micilor participanti o gama variata de activitati educative, culturale, religioase si recreative, menite sa le dezvolte personalitatea, sa le imbogateasca cunostintele, dar si sa ii faca fii apropiati ai Bisericii.