CONTINUĂ LUCRĂRILE LA CENTRUL SOCIAL-PASTORAL AL PAROHIEI

14-05-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

             Lucrările de construire a Centrului social-pastoral al parohiei au fost reluate după sărbătoarea Învierii Domnului. Odată ridicată zidăria, urmează lucrări la acoperiș și la finisajele interioare și exterioare. Centrul va cuprinde un așezământ social (cu bucătărie și trapeză), o sală multifuncțională pentru activități cu copiii și tinerii, noua cancelarie parohială și alte spații administrative.

             Centrul social-pastoral va fi pus sub oblăduirea Sfântului Ierarh Teodosie de la Brazi, ocrotitorul parohiei noastre, prăznuit la data de 22 septembrie, zi în care nădăjduim că, în acest an, va fi sfințit acest așezământ!

             Mulțumim tuturor celor care înțeleg importanța demersurilor noastre de a oferi comunității noi oportunități și perspective, ne încurajează și ne susțin în aceste proiecte!