CONSULTAȚII OFTALMOLOGICE GRATUITE OFERITE ENORIAȘILOR NOȘTRI

09-04-2024 | Categorie: Ultimele noutăți

Cu binecuântarea Preafericitului Părinte Patriarh DANIEL. în cadrul parohiei noastre se desfășoară o activitate social-medicală, constând în efectuarea unor consultații gratuite de optometrie.

Această activitate se înscrie între proiectele pe care parohia noastră le desfășoară în contextul Anului omagial al pastorației și îngrijirii bolnavilor și va cuprinde, în perioada Postului Mare (24 martie – 21 aprilie 2024, în trei zile pe săptămână – miercuri, vineri și duminică), consultații gratuite pentru credincioșii noștri în domeniul oftalmologic.

 Acestea sunt acordate de către medicii și specialiștii în optometrie ai firmei S.C. PERFECT VIEW OPTIK S.R.L. (al cărei manager este enoriașul parohiei) și vizează examinarea detaliată și acuitatea vizuală, precum și sănătatea generală a ochilor, oferind recomandări pentru menținerea sau îmbunătățirea vederii. În acest sens, la sediul parohiei va fi adus un dioptron performant, consultația pentru fiecare pacient durând în medie 15 de minute.

Consultații oftalmologice gratuite pentru credincioșii Parohiei Apărătorii Patriei 1 - TRINITAS TV