Consiliul parohial intrunit la Manastirea Cernica

30-06-2015 | Categorie: Ultimele noutăți

La începutul acestei luni, Consiliul parohial al parohiei Apărătorii Patriei I s-a întrunit, sub președinția Pc. Pr. paroh Iulian Scoipan, la mănăstirea ilfoveană Cernica.

În spațiul generos oferit de Centrul social cultural Sfântul Ierarh Calinic de la Cernica, membrii Consiliului au dezbătut problemele curente ale parohiei, pe ordinea de zi aflându-se stadiul actual al proiectului de consolidare și restaurare a bisericii parohiale, probleme administrativ-gospodărești, social-filantropice și cultural-educative.

De asemenea, consilierilor s-au alăturat membrii grupului psaltic Patras al parohiei noastre, care au pus în discuție mai multe aspecte ale bunei desfășurări a cântării la strană.

Atât la începutul, cât și la finalul ședinței, membrii Consiliului parohial au participat la slujbele oficiate în biserica Mănăstirii Cernica, închinându-se la moaștele Sfântului Ierarh  Calinic și ale Sfântului Cuvios Gheorghe.
 

Galerie imagini