CONCURS DE FOTOGRAFIE PENTRU COPIII DIN PAROHIA NOASTRĂ

16-10-2017 | Categorie: Ultimele noutăți

    În luna august 2017, un grup de 25 de copii din parohia noastră a participat la tabăra de vară ”Bucuria Vacanței”, organizată la Valea Plopului, județul Prahova. În cadrul activităților de aici, a fost organizat un concurs de fotografie, ale cărui premii au fost decernate sâmbătă, 14 octombrie 2017, la finalul slujbei Sfintei Liturghii, oficiate în biserica parohială.

    Prilejul a fost oferit de sărbătorirea Sfintei Cuvioase Parascheva, ocrotitoarea Grupului de cateheză parohială pentru copii, memebrii acestuia prăznuind în chip deosebit pe cea care, copilă fiind, la trup și la suflet, binecuvintează fiecare pas pe care ei îl fac pe calea credinței.

    Premiile concursului de fotografie ”În tabără. La cules de amintiri” au fost acordate pentru mai multe secțiuni, după cum urmează:

Andrei Popescu – Marele Premiu - Cele mai frumoase instantanee
Diana Andreescu - Cel mai frumos peisaj de munte
Maria Scoipan - De veghe in lanul cu flori
Daniela Ene - cele mai simpatice cadre cu animale
Alina Bistriceanu - Cea mai frumoasă cascada subterană
Aris Dascalu - Cele mai simpatice animale
Teodor Badila - Cel mai bun contre jour
Sebastian Badila - Cele mai frumoase peisaje rurale
Ana Popa - Instantanee in lanul de flori
Luiza Popa - Instantanee in lanul de flori

    Toți câștigătorii au primit premii constând în diplome, jucării, dulciuri și cărți.

Cele mai reușite fotografii pot fi vizualizate aici.