CONCERT CARITABIL DE FLORII

10-04-2017 | Categorie: Ultimele noutăți

După slujba Sfintei Liturghii oficiată la sărbătoarea Intrării Domnului în Ierusalim, credincioșii participanți au fost bucurați de un concert de cântări prepascale și la sărbătoarea Floriilor. Acesta a fost susținut de Grupul vocal tradițional al Colegiului de Muzică ”Dinu Lipatti” din București, precum și de Corul psaltic PATRAS al parohiei noastre.

În cadrul concertului, s-a efectuat o colectă pentru ajutorarea tinerei Antonia Iftime, care necesită o intervenție chirurgicală pe cord deschis, acestei inițiative alăturându-se și copiii de la Grupul de cateheză parohială, care au confecționat felicitări și ouă încondeiate. Toate fondurile strânse în urma comercializării acestora au fost donate Antoniei.