CONCERT CARITABIL DE FLORII

05-04-2017 | Categorie: Ultimele noutăți

La praznicul Floriilor, după slujba Sfintei Liturghii, în biserica parohială va fi organizat concertul caritabil ”La umbra Crucii Tale…”, susținut de Corul Patras al parohiei noastre și în cadrul căruia vor interpreta colinde de Florii și pricesne mai mulți invitați, între care Georgiana Aurică și Grupul vocal tradițional al Colegiului de muzică ”Dinu Lipatti” din București, coordonat de doamna profesoară Ramona Urjan.

Concertul are ca scop strângerea de fonduri pentru sprijinirea tinerei Antonia Iftime, care urmează a suporta o intervenție chirurgicală de urgență.

La final, copiii de la grupul de cateheză parohială vor organiza un târg de Florii, în cadrul căruia vor oferi spre vânzare credincioșilor obiecte specifice perioadei pascale, confecționate de ei la atelierele de creație din cadrul parohiei. Toate fondurile, precum și donațiile făcute de credincioși vor fi oferite Antoniei Iftime.