CATEHEZĂ PENTRU COPII ȘI PĂRINȚI, PE TEMA FAMILIEI

09-10-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

În duminica Învierii fiului văduvei din Nain, după Sfânta Liturghie, în biserica parohială s-a desfășurat o nouă cateheză din cadrul programului dedicat copiilor din parohie. Invitatul special, psihologul Diana Istrate, alături de domnișoara Narcisa Ilie, coordonatorul activității, a prezentat copiilor și părinților participanți câteva recomandări pentru îmbunătățirea relațiilor intra-familiale, dar și unele lucruri de evitat în relația dintre membrii familiei, pentru educația armonioasă a copiilor.

Această cateheză s-a desfășurat în ziua Referendumului pentru familie, organizat în țara noastră în urma inițiativei cetățenești, susținută de Biserica Ortodoxă Română și Coaliția pentru Familie.

Programul săptămânal de cateheză pentru copiii din parohia noastră va continua în data de 13 octombrie 2018, cu un pelerinaj la bisericile din centrul Capitalei.