CASA FAMILIEI CU MULȚI COPII A FOST REPARATĂ ȘI DOTATĂ CU CELE NECESARE

16-09-2020 | Categorie: Ultimele noutăți

Cu sprijinul enoriașilor noștri, casa unei familii cu mulți copii din localitatea Frumușani, județul Călărași, a fost reparată, zugrăvită și dotată cu toate cele necesare unui trai decent.

Pentru cei șapte copii (dar și pentru al optulea, care se va naște în cel mai scurt timp!) ACASĂ înseamnă, din această săptămână, un loc cald, primitor și având tot ceea ce până acum vedeau doar la ceilalți. Prin mobilizarea comunității, casa a fost renovată, dotată cu aparatură de uz casnic, cu mobilier, cu lenjerii și tot ceea ce mai este necesar pentru ca viața lor și a părinților să fie una normală.

Și pentru că patru dintre copii încep în zilel următoare școala, ei au primit ghiozdane cu rechizitele necesare și alte bucurii ale copilăriei!