CARE ESTE ROLUL COPILULUI ÎN FAMILIA CREȘTINĂ?

21-03-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

În prima duminică din Postul Mare, la parohia noastră a continuat seria de Ateliere de Dezvoltare Personala începută anul trecut cu Diana Istrate, psihoterapeut și manager de recrutare.

Tema acestui atelier a fost "Rolul copilului în familie", iar cei mai mici enoriași au învățat, prin joc, ce rol au ei în familie, care sunt valorile comune pe care le împărtășesc cu ceilalți membrii ai familiei și cum pot armoniza relațiile dintre ei și ceilalți.

Atelierul s-a înscris în suita de manifestări pe care parohia noastră le desfășoară în cadrul Lunii pentru Viață – un proiect de promovare a valorilor creștine și de apărare a drepturilor copiilor născuți și nenăscuți.
Îi așteptăm pe toți cei interesați de activitățile noastre să se înscrie prin mesaj la pagina de Facebook - Grupul de Cateheza Sfanta Cuvioasa Parascheva.