CÂNTĂRI BIZANTINE ÎN BISERICA PAROHIEI NOASTRE

29-04-2015 | Categorie: Ultimele noutăți

În perioada Postului Mare, grupul psaltic ”Patras” al parohiei noastre, sub coordonarea protopsaltului Florin Ștefan, a participat la Festivalul de cântări psaltice specifice Postului Mare, care s-a desfășurat la parohia Așezămintele Brâncovenești – Domnița Bălașa. Mai multe grupuri psaltice de la parohiile din cuprinsul Protoieriei Sector IV Capitală au încântat auditoriul cu piese psaltice din cântările liturgice ale Postului Mare.

Psalții parohiei noastre au cucerit pe credincioșii prezenți prin interpretarea a trei piese (”Din ospățul stăpânului”, ”La râul Babilonului” și ”Lumină lină”), primind aprecieri și din partea specialiștilor prezenți.

Ascultați pe site-ul nostru cele trei melodii, și în fiecare duminică și sărbători rugăciunea cântată a tinerilor noștri teologi!
Cantari bizantine