BRÂUL MAICII DOMNULUI VINE ÎN PAROHIA NOASTRĂ!

04-06-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

Conform unei tradiții îndătinate de mai mulţi ani la parohia noastră, de a oferi posibilitatea enoriașilor să se închine unor odoare sfinte și moaştelor unor sfinţi ce au o semnificaţie aparte pentru comunitatea noastră, în perioada 21 - 24 iunie 2018 credinicoșii vor avea ocazia să cinstească un fragment din Brâul al Maicii Domnului, de la Mănăstirea Kato Xenia.

Acest sfânt odor va fi adus cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Patriarh DANIEL de la Mănăstirea Kato Xenia, din Mitropolia de Demetriada, Biserica Greciei, fiind expus expus spre închinare în biserica parohială în perioada 21 - 24 iunie 2018.

Programul liturgic al acestei perioade va fi adaptat momentului deosebit din viața parohiei noastre.