BINECUVANTARE LA INCEPUT DE NOU AN ȘCOLAR

18-09-2015 | Categorie: Ultimele noutăți

În zilele de 13 și 14 septembrie 2015, în biserica noastră, după Sfânta Liturghie, 25 de copii din parohie au primit ghiozdane noi, cu rechizitele necesare începerii unui nou an școlar. Cu sprijinul comunității de credincioși, aceștia au primit caiete, penare și alte rechizite pentru clasele I – VIII, dar și produse de igienă personală sau dulciuri.

De asemenea, părintele paroh Iulian Scoipan i-a binecuvântat pe elevi, dorindu-le un an școlar nou, cu multe realizări, spre împlinirea lor ca oameni și buni creștini, spre bucuria părinților și slava lui Dumnezeu.

Totodată, au fost oferite în dar fișe de lucru pentru disciplina Religie tuturor elevilor din clasa pregătitoare de la școlile gimnaziale din parohia noastră. Acestea au fost dăruite la deschiderea cursurilor școlare, în dimineața zilei de 15 septembrie 2015, atunci când preoții parohiei au fost prezenți în școlile din parohie.