Au fost reluate lucrările de reparații la biserica parohială

28-04-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

Odată cu venirea primăverii, cu greu intrată în drepturi în acest an, au fost reluate lucrările de reparații exterioare la biserica parohială. Refacerea fațadei, înlocuirea geamurilor și finisajele exterioare sunt lucrările ce vor fi executate în următoarea perioadă, pentru ca biserica să fie pregătită pentru resfințire în toamna acestui an.

Totodată, în curând vor începe lucrările de reparații la casa parohială și cele de construire a Centrului social-pastoral ”Sf. Teodosie de la Brazi”, din curtea bisericii.
În curând vor fi finalizate lucrările de restaurare a picturii bisericii, în prezent fiind conservate frescele din exteriorul bisericii.

Mulțumim tuturor celor care înțeleg importanța acestor lucrări și ne susțin în realizarea lor!