Anotimpul colindelor in parohia noastra

10-12-2014 | Categorie: Ultimele noutăți

Odată cu prăznuirea Sfântului Ierarh Nicolae, ocrotitorul parohiei noastre, a început anotimpul colindelor! Debutul a avut loc chiar la slujba Vecerniei de hram, când copiii de la grupul de cateheză şi membrii grupului psaltic Patras al parohiei au oferit credincioşilor un scurt concert de colinde, la final toţi primind daruri din partea lui Moş Nicolae.

Începând cu acest moment şi până la sărbătoarea Naşterii Domnului, în fiecare duminică, la finalul Sfintei Liturghii, copii şi tineri (elevi ai şcolilor din parohie şi nu numai) vor susţine momente de colinde şi scenete religioase, bucurând sufletele credincioşilor noştri.

În ziua de Crăciun va avea loc, de asemenea, un moment dedicat marii sărbători, când Moş crăciun va oferi daruri celor mici şi celor mari.
 

Galerie imagini