ACTIVITĂȚI SPORTIVE PENTRU TINERII PAROHIEI NOASTRE

29-11-2017 | Categorie: Ultimele noutăți

În ziua de sâmbătă, 25 noiembrie 2017, tinerii din parohia noastră au participat la întrecerea sportivă organizată de Liga Tinerilor Creștini Ortodocși – filiala Sector 4 la sala de sport a Liceului ”Dacia”, din apropierea bisericii.

Patru echipe, reprezentând tot atâtea parohii din sectorul 4, s-au întrecut într-o competiție de fotbal în sală, menită să dezvolte aptitudini personale și relații între tinerii din diferite zone ale cartierului.

Echipa Apărătorilor Patriei s-a clasat pe locul al II-lea, după reprezentanții parohiei Sfântul Spiridon Vechi, însă câștigători au fost toți participanții, care au primit diplome din partea organizatorilor.

Astfel de activități vor fi organizate periodic, sub coordonarea părintelui diacon Narcis Guiu, fiind invitați să participe toți iubitorii sportului și nu numai.