A început TABĂRA DE ACASĂ!

17-07-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

A început Tabăra de Acasă!

Vacanța de vară va fi altfel anul acesta! Toți copiii care se află acasă pe perioada verii sunt așteptați în Tabăra organizată în cadrul parohiei Aparatorii Patriei I.

În perioada 6 iulie - 5 septembrie 2021, organizăm activități recreative și de petrecere a timpului liber cu sprijinul voluntarilor noștri!

Astfel, în fiecare zi de luni, marți și joi din această vară vom fi împreună în curtea bisericii, dar și în alte spații adecvate activităților noastre.

Lunea vom participa la jocuri și întreceri sportive, marțea se vor desfășura ore remediale, în cadrul cărora încercăm să acoperim deficiențele orelor on line, iar joia vor fi susținute ateliere de dezvoltare personală, cu diferite teme. La final, va fi organizată o excursie tematică!

Marți, 6 iulie 2021, tabăra a debutat cu recuperarea orelor de limba română, iar joi, 8 iulie 2021, va fi organizat primul atelieru, cu tema "De la dorință la realitate!"

Toate activitățile încep la ora 9.30 și se vor desfășura în curtea bisericii!

Vă ținem la curent cu toate noutățile!