A ÎNCEPUT CONCURSUL DE PICTURĂ RELIGIOASĂ ”CHIPURI SFINTE ȘI CULOARE, DĂRUITE-N SĂRBĂTOARE”!

04-12-2022 | Categorie: Ultimele noutăți

Peste 30 de copii s-au înscris la atelierul concursului de pictură religioasă ”Chipuri Sfinte și culoare, dăruite-n sărbătoare!”, organizat de parohia noastră în colaborare cu Școala Gimnazială ”Eremia Grigorescu”.

Acest concurs își propune să dezvolte cunoștințele religioase și artistice ale copiilor, care vor realiza, în cadrul a două ateliere practice și sub îndrumarea unor voluntari cu experiență, o mică operă artistică, pictură pe suport neconvențional (sticlă, piatră) cu temă religioasă.

Vernisajul și premierea lucrărilor va avea loc duminică, 4 decembrie 2022, în biserica parohială, după slujba Sfintei Liturghii.