A FOST MONTAT ACOPERIȘUL PE NOUL CENTRU SOCIAL-PASTORAL AL PAROHIEI

13-11-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

După o îndelungată perioadă în care lucrările de construire a Centrului social-pastoral de lângă biserica parohială au stagnat, din cauza dificultăților cauzate de pandemie, zilele trecute a fost montat acoperișul de tablă. Acesta se incadrează în peisajul arhitectonic al ansamblului parohial și reprezintă un progres în evoluția clădirii ce urmează a fi ridicată, care permite conservarea ei în bune condiții pe perioada iernii.

Până la primele semne ale iernii, nădăjduim și în finalizarea montajului la sistemul de termoizolație al clădirii.

Suntem recunoscători și ne rugăm pentru sănătatea și mântuirea tuturor celor ce sprijină construirea acestui Centru atât de necesar bunei desfășurări a activităților parohiei noastre!.