56 DE ANI DE SLUJIRE ÎN BISERICA LUI HRISTOS

28-11-2020 | Categorie: Ultimele noutăți

Duminică, 22 noiembrie 2020, părintele pensionar Constantin Duțu, îmbisericit pe seama parohiei noastre, a împlinit 56 de ani de slujire preoțească în Biserica lui Hristos.

În urma activității bogate la mai multe parohii din județul Buzău și după o scurtă experiență ca profesor la Facultatea de Teologie din Iași, părintele Constantin Duțu a venit la București în anul 1991 pentru a construi o adevărată catedrală în cartierul Berceni, pusă sub ocrotirea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil. Aici își va dedica întraga pricepere zidirii Bisericii din sufletul enoriașilor, adunând o comunitate puternică în jurul său.

Din anul 2014 este îmbisericit pe seama parohiei noastre, fiind un model de slujire în faptă și cuvânt pentru noi toiți!

Întru mulți și rodnici ani de slujire în Biserica lui Hristos!