18 COPII DIN PAROHIA NOASTRĂ S-AU BUCURAT DE VACANŢĂ FERICITĂ !

05-08-2016 | Categorie: Ultimele noutăți

Sub genericul Vacanţă fericită!, în perioada 10 – 16 iulie 2016, un grup de 18 copii din parohia noastră, care urmează cursurile catehetice organizate în cadrul bisericii, a participat la tabăra de vară organizată la pensiunea Vera şi Livia din localitatea Vălenii de Munte, judeţul Prahova.

Ei au participat la mai multe activități religioase, culturale și de divertisment, între care excursii şi drumeţii în împrejurările zonei, pelerinaje la mănăstirile din jur, vizite la obiectivele culturale şi economice din Vălenii de Munte, dar şi jocuri la piscină sau în grădina pensiunii, toate menite să ofere o perioadă de recreere şi distracţie binemeritată copiilor care timp de un an au obţinut rezultate bune şi foarte bune la învăţătură, dar au şi frecventat în fiecare duminică grupul de cateheză organizat în cadrul parohiei.

În fiecare dimineaţă şi seară, copii s-au rugat în paraclisul pensiunii, amintindu-şi că nici o bucurie nu are valoare fără Dumnezeu.

Toate costurile acestei tabere au fost suportate de parohia noastră.