12 copii din parohia noastra s-au bucurat de vacanta fericita!

05-08-2013 | Categorie: Ultimele noutăți

Sub genericul Vacanta fericita!, in perioada 29 iulie – 3 august 2013, un grup de 12 copii din parohia noastra, care urmeaza cursurile catehetice organizate in cadrul bisericii, a participat la tabara de vara organizata la pensiunea Vera si Livia din localitatea Valenii de Munte, judetul Prahova. Grupul a fost insotit de Pc. diacon Narcis Guiu si de domnisoara Laura Achim, asistent social in cadrul parohiei noastre.

Copii participanti au avut un program propus de organizatori, care a cuprins excursii si drumetii in imprejurarile zonei, pelerinaje la manastirile din jur, vizite la obiectivele culturale si economice din Valenii de Munte, dar si jocuri la piscina sau in gradina pensiunii, toate menite sa ofere o perioada de recreere si distractie binemeritata copiilor care timp de un an au obtinut rezultate bune si foarte bune la invatatura, dar au si frecventat in fiecare duminica grupul de cateheza organizat in cadrul parohiei.

In fiecare dimineata si seara, copii s-au rugat in paraclisul pensiunii, alaturi de parintele diacon, amintindu-si ca nici o bucurie nu are valoare fara Dumnezeu.

Toate costurile acestei tabere au fost suportate de parohia noastra.


                                Pr. Paroh IULIAN SCOIPAN